استخراج روغن کنجد در خانه

روغن کنجد یک روغن گیاهی ضروری در غذاهای هندی جنوبی است و یک ماده ضروری در اکثر غذاها است، زیرا در غذاهای چینی، ژاپنی و کره ای یک تقویت کننده طعم به حساب می آید و به طور همزمان با غذاهای هندی مرتبط نیست.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اگرچه روغن کنجد رایج ترین روغن گیاهی مورد استفاده در غذاهای عربی است، اما روغن کنجد در سال های اخیر بیشتر و بیشتر در غذاهای عربی نفوذ کرده است و دارای بوی قوی و طعم قوی است که حاوی روغن های گیاهی دیگری نیست و می تواند برای پخت ماکارونی، برنج یا حتی برای سرخ کردن یا برای سبزیجات مختلف استفاده شود. مسئولین.

روغن کنجد

دانه کنجد

اعتقاد بر این است که دانه کنجد در حدود پنج هزار سال پیش در جنوب هند کشت شده است که روغن کنجد برای زانو درد، در سراسر آسیا پخش شده است، زیرا برداشت کنجد در شرایط سخت توسط سایر فرهنگ ها تحمل نمی شد، این محصول موفقی بود، در حالی که سایر محصولات رشد نکردند، بنابراین گسترش یافتند. به قاره آسیا

روش استخراج

هنگام برداشت کنجد، گیاه را با دست یا با یکی از ابزارهای کاشت مناسب آن بریده و در جای خشک و تاریک نگهداری می کنند تا بذر به طور کامل بالغ شود، زیرا نمی توان از آن روغن استخراج کرد. مگر اینکه نارس باشد در زمان رسیدن، اگر از قبل مشکل‌تر باشد، دانه‌ها را به روش‌های مختلف جمع‌آوری و پردازش می‌کنند تا روغن کنجد از دانه‌ها استخراج شود و شامل روش‌های مکانیکی و مکانیکی، عملیات حرارتی و روش‌های دیگر می‌شود.

روغن کنجد

فروش عمده روغن کنجد

همچنین می توانید با روش ها و مراحل زیر به راحتی روغن کنجد را در خانه استخراج کنید:

دو فنجان دانه کنجد را به مخلوط کن برقی اضافه کنید و یک قاشق چای خوری روغن بادام زمینی را نیز اضافه کنید که کمک می کند تا کنجد خوب مخلوط شود، سپس مواد را با هم مخلوط کنید تا مخلوط یکدستی به دست آید.
مخلوط را در یک کاسه با اندازه مناسب بریزید و روی آن را بپوشانید و بگذارید شصت دقیقه بماند.
درب کاسه را بردارید و متوجه شناور شدن روغن کنجد روی سطح مخلوط خواهید شد. فقط با یک قاشق غذاخوری روغن را بردارید و در یک بطری شیشه ای یا شیشه ای محکم بریزید و تا زمان نیاز در یخچال نگهداری کنید.
لازم به ذکر است که رنگ روغن استخراج شده به رنگ دانه کنجد استفاده شده بستگی دارد: دانه های روشن نزدیک به سفید روغن شفاف روشن تولید می کنند در حالی که دانه های برشته شده تیره روغن تیره تری تولید می کنند خریدار گیاهان دارویی به نکته بسیار دقت می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.