با لیمو ترش لایم کوات می توانید آینده را ببینید

لیمو ترش لایم کوات علیرغم طعم ترش که آن را در دستور العمل ها و به عنوان چاشنی رایج تر از خوردن بدون دست می کند، میوه های کمی وجود دارد که همه کاره تر هستند.

تعداد کمی جالب تر آیا می دانستید لیمو از نظر فنی توت است؟ اینکه کلمه لیمو از یک کلمه آسیایی به معنای میوه ترش گرفته شده است؟

اینکه پاشیدن آب لیمو روی سیب های برش خورده می تواند از قهوه ای شدن سیب ها جلوگیری کند؟ لیموهای اسیدی و لیموهای شیرین وجود دارند، اما برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، این نوع اسیدی است که به صورت تجاری رشد می کند.

اگرچه برخی از لیموهای تخصصی وجود دارند که در بازار به این نام خوانده می شوند مانند لیمو مایر و لیمو پوندروسا که هر دو هیبرید هستند.

رایج ترین گونه ها فقط به عنوان “لیمو” در فروشگاه مواد غذایی محلی شما برچسب گذاری می شوند. اینها عموماً لیمو اورکا یا لیمو لیسبون هستند، و اگرچه ممکن است کمی متفاوت به نظر برسند، طعم آنها تقریباً یکسان است.

بوهای ناخواسته را از بین ببرید. آیا تخته برش شما بیش از حد سیری را که روی آن خرد کرده اید جذب کرده است؟ نصف لیمو را روی سطح آن بمالید تا بوی آن از بین برود.

کثیفی را از پنجره های خود پاک کنید. آب لیمو به زودی شما را دوباره به وضوح می بیند! لکه ها را پاک کنید. مقداری شراب قرمز ریختی؟ خمیر تهیه شده از آب لیمو، نمک و جوش شیرین را هم بزنید تا خارج شود.

ظروف خود را بدون رگه بگذارید. دفعه بعد که ماشین ظرفشویی را روشن کردید، نصف لیموترش را داخل آن بریزید تا تضمینی برای شستشوی بدون رگه شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.