بطری پت در تبریز قدیمی متعلق به قرن پانزدهم در اهرام مصر کشف شد

بطری پت در تبریز یک راه حل قابل بازیافت با مزایای عملکردی است که در بسته بندی های جایگزین مانند بطری های شیشه ای، قوطی های آلومینیومی، کارتن های مقوایی و سایر پلاستیک ها موجود نیست.

پلی اتیلن ترفتالات که یک پلاستیک پلی استر است، یکی از پرمصرف ترین مواد بسته بندی نوشیدنی است با توجه به شفافیت عالی، وزن سبک، خواص مانع گاز و آب، استحکام ضربه، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و نشکن بودن در مقایسه با بطری شیشه ای تولید و استفاده از بطری های PET برای بسته بندی نوشیدنی به طور مداوم در سراسر جهان افزایش یافته است.

بر اساس داده های استخراج شده از در صنعت نوشیدنی، بطری PET 67 درصد از سهم بازار بین آب، نوشابه های گازدار، نوشیدنی های انرژی زا، چای و قهوه را به خود اختصاص داده است.

بطری

برای بطری‌های یک‌نفره درصد از بسته‌بندی نوشیدنی یک‌بار مصرف در ایالات متحده را در سال 2021 به خود اختصاص داد.

در مقایسه، قوطی‌های آلومینیومی 39 درصد، شیشه برای 11 درصد و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) بودند مانند بسیاری از پلاستیک ها، PET یک پلیمر مبتنی بر نفت است و هنگامی که از طریق نشت زباله های پلاستیکی در محیط های زمین رها می شود، به راحتی تجزیه نمی شود.

در سال 2015، زباله های پلاستیکی تولید شده در جهان تقریباً 141 میلیون تن بود زباله های بسته بندی دفن شده در محل های دفن زباله همچنان می تواند در آلودگی هوا، آب و خاک نقش داشته باشد.

علاوه بر این، نشت پلاستیک در محل های دفن زباله، فضای موجود دفن زباله را مصرف می کند لازم به ذکر است که درصد پلاستیک موجود در محل دفن زباله از نظر حجمی بیشتر از وزنی است.

سوزاندن زباله های بسته بندی پلاستیکی از مصرف فضای دفن زباله جلوگیری می کند و انرژی تولید می کند اما با معایب ایجاد انتشار گازهای گلخانه ای و آلودگی هوا. لکه زباله بزرگ اقیانوس آرام نمونه دیگری از پلاستیک ناخواسته است که در یک مکان نامطلوب قرار می گیرد.

بنابراین آلودگی ناشی از زباله های پلاستیکی به عنوان یک موضوع مهم زیست محیطی جهانی شناخته شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.