روغن کنجد تصفیه شده

روغن کنجد یک روغن گیاهی است که از دانه های کنجد به دست می آید. یک ماده ضروری در غذاهای آسیایی است که به دلیل طعم برجسته و برشته اش عموماً اغوا می کند. اگر ادغام آن با غذاهای غربی نسبتاً جدید باشد، استفاده از آن در آسیا به بیش از 2500 سال قبل باز می گردد. علاوه بر قدردانی از طرف دوستداران غذا، خواص زیادی برای سلامتی دارد که باعث شده است از آن به عنوان یک دارو در طب چینی استفاده شود. این روغن شخصیت بسته به اینکه از دانه کنجد برشته شده باشد یا نه، می تواند رنگی کم و بیش تیره و طعمی کم و بیش مشخص داشته باشد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

روغن کنجد
فواید سلامتی و تغذیه ای روغن کنجد

روغن کنجد که منحصراً از لیپیدها تشکیل شده است، همان مقدار کیلوکالری روغن گیاهی دیگر را فراهم می کند، یعنی تقریباً 900 کیلو کالری در 100 گرم. اگر مصرف آن باید کنترل شود، با این وجود دارای مشخصات تغذیه ای جالبی است. در واقع، روغن کنجد برای زانو درد بیشتر حاوی امگا 9 است. این اسیدهای چرب تک غیراشباع به محافظت از سیستم قلبی عروقی و عصبی کمک کرده و تأثیر مثبتی بر سطح کلسترول خون دارند. روغن کنجد همچنین حاوی آنتی اکسیدان ویتامین E، پروویتامین A و فیتواسترول است.

چگونه روغن کنجد را نگهداری کنیم؟

در حالت ایده آل، روغن کنجد باید در ظرف اصلی خود، در مکانی خشک و دور از نور و گرما نگهداری شود. در غیر این صورت ممکن است گندیده شود و طعم ناخوشایندی به خود بگیرد. برای نگهداری بهینه، بهتر است آن را به مقدار کم، در ظرف مات خریداری کنید و در یخچال نگهداری کنید. بنابراین می توان از آن برای چندین ماه بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.

چگونه روغن کنجد بپزیم؟
روغن کنجد در پخت و پز بسیار خوب است و خریدار گیاهان دارویی حتما آن را خریداری می کنند. با این حال، هنگامی که تا دمای بالا گرم می شود، طعم آن می تواند ناخوشایند شود، به خصوص زمانی که تحت تصفیه قرار نگرفته باشد. بنابراین استفاده از آن برای پخت و پز نسبتاً ملایم و مختصر توصیه می شود. همچنین می توان از آن برای طعم دادن و طعم دادن در پایان پخت استفاده کرد. طعم آن بسیار واضح است، یک نم نم نم نم باران اغلب برای بهبود طعم یک غذا کافی است! از طرف دیگر، روغن کنجد تصفیه شده کیفیت پایین تری دارد اما می توان از آن در دماهای بالاتر برای سرخ کردن یا سرخ کردن استفاده کرد.

روغن کنجد

فروش عمده روغن کنجد

چگونه روغن کنجد مناسب را انتخاب کنیم؟
برای طعم بیشتر، همیشه بهتر است روغن های گیاهی فشرده سرد را به روغن های تصفیه شده ترجیح دهید. در این زمینه روغن کنجد نیز از این قاعده مستثنی نیست! علاوه بر این، در سوپرمارکت ها، بسته به روش استخراج، قیمت آن می تواند از ساده به دو برابر افزایش یابد. علاوه بر این، روغن کنجد برشته رنگ تیره تری خواهد داشت و طعم کنجد برشته شده بارزتری خواهد داشت. به طور کلی برای چاشنی ها انتخاب می شود. در نهایت توصیه می‌شود خرید روغن کنجد از کشاورزی ارگانیک برای رعایت هرچه بهتر محیط‌زیست ترویج شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.