سس شکلات هرشیز موجب کاهش اختلال روانی در بیماران می شود

سس شکلات هرشیز که با شربت درست می شود معمولاً شیرین خواهد بود مزیت این نوع سس ماندگاری آن برای ماه هاست پس از سرد شدن می توانید آن را در یک بطری فشرده در یخچال نگهداری کنید و هر زمان که به آن نیاز داشتید از آن استفاده کنید.

شربت فقط آب و شکر است مقدار مساوی از هر کدام برای شربت ساده با هم جوشانده شده تا شکر کاملا حل شود برای تهیه شربت شکلاتی کافی است شکلات را به شربت اضافه کنید و همه چیز را با هم بجوشانید و سپس آن را صاف کنید.

اینکه چقدر شکلات اضافه کنید به میزان غلیظ یا رقیق بودن سس شما بستگی دارد هر چه شکلات بیشتر باشد غلیظ تر می شود و هر چه بیشتر شربت اضافه کنید رقیق تر می شود ساده!

بسته به شکلاتی که استفاده می کنید و قوام مورد نظر، مقدار مساوی از شربت و شکلات کم و بیش مناسب است سرآشپز توصیه می کند که با شربت کمتر از آنچه نیاز دارید شروع کنید، مانند 1 فنجان شربت برای 2 فنجان شکلات خرد شده.

سس

وقتی شربت شکلات به جوش آمد، آن را از روی حرارت بردارید و صاف کنید و صبر کنید تا خنک شود سپس می‌توانید با افزودن شربت بیشتر بدون استفاده از حرارت، آن را تا جایی که می‌خواهید رقیق کنید.

اگر واقعاً می خواهید سس شکلاتی درست کنید اما از شکلات تخته ای خارج شده اید، می توانید به جای آن از پودر کاکائو استفاده کنید.

شما به سادگی شکر گرانول، الک شده مهم است، برای جلوگیری از گلوله شدن پودر کاکائو و آب را با هم بجوشانید تا شربت غلیظ شود و به غلظت دلخواه برسد.

هر چه بیشتر آن را گرم کنید، آب بیشتری تبخیر می شود و سس غلیظ تر می شود اگر خیلی زود آن را از روی حرارت بردارید، ممکن است یک شربت بسیار رقیق و آبکی به دست آورید فقط به خاطر داشته باشید که شربت در هنگام سرد شدن کمی بیشتر غلیظ می شود.

هنگامی که شربت شما آماده شد، می توانید آن را با عصاره وانیل طعم دار کنید کمی نمک اضافه کنید. و برای کامل شدن همه طعم ها، کمی کره اضافه کنید.

دستور العملی که امروز به اشتراک می گذارم برای سس شکلاتی است که با خامه شیر درست شده است، نه شربت اگر می‌خواهید خودتان شربت شکلات درست کنید، توصیه می‌کنم با حدود 150 گرم آب برای هر 100 گرم شکر شروع کنید.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.