سنگ ساختمانی در بازار در پیدا شدن آوار در حادثه پلاسکو کمک کرد

کیفیت و کمیت سنگ ساختمانی در بازار عمدتاً به مواد و مهندس سایت در دسترس بستگی دارد سنگ هایی که مقرون به صرفه هستند و به صورت محلی در دسترس هستند، در بالاترین اولویت برای ساخت و ساز هستند.

استحکام سنگ باید بتواند در برابر بار وارده یا غلبه بر بار مقاومت کند سنگ باید در تمام شرایط آب و هوایی در همه جا بماند و در برابر تمام اثرات مخرب طبیعی مقاومت کند. برای مدت طولانی دوام می آورد.

اگر سنگ در محل موجود باشد، هزینه حمل و نقل را کاهش می دهد همچنین هزینه پانسمان و پرداخت سنگ نباید زیاد باشد.

ظاهر سنگ باید زیبایی و می تواند باشد تا نیازی به جلا و جذابیت نداشته باشد. که باعث کاهش هزینه عملیات می شود.

باید به اندازه کافی قوی و سخت باشد تا بتواند تمامی تنش های وارده بر اثر نیروهای لرزه ای، بارهای باد و باری از روسازه را تحمل کند.

سنگ

خودوزن سنگ باید به اندازه کافی کمتر باشد و باعث افزایش بار در روبنا یا بار مرده نشود سنگ ها نباید متخلخل باشند و اجازه عبور آب باران یا هر نوع آب اسیدی را ندهند به هر نوع مایعی نفوذ ناپذیر است. همچنین سنگ نباید خاصیت جذب مایع را نشان دهد.

یک سنگ ساختمانی خوب باید ساختار کریستالی خوبی داشته باشد که عاری از حفره ها، ترک ها یا تکه های مواد نرم یا سست باشد سنگ هایی با چنین بافتی بسیار قوی و بادوام هستند.

اگر مقدار شاخص چقرمگی در تست ضربه به زیر 13 برسد، سنگ سخت نیست اگر مقدار بین 13 و 19 باشد، سنگ نسبتاً سخت است و اگر از 19 بیشتر شود، سنگ بسیار سخت است.

همانطور که در تست سختی مشخص شد، ضریب سختی باید بیشتر از 17 برای سنگی باشد که در کار جاده‌ای استفاده می‌شود اگر بین 14 تا 17 باشد می گویند سختی متوسط و اگر کمتر از 14 باشد می گویند بی کیفیت است.

برای یک سنگ ساختمانی خوب، مقاومت سنگ شکنی باید بیشتر از 100 نیوتن بر میلی متر مکعب باشد یک سنگ ساختمانی خوب باید بادوام باشد و برای ماندگاری سنگها باید به بستر طبیعی آنها دقت شود.

سنگ هایی که برای چهره پردازی استفاده می شود باید ظاهر مناسبی داشته باشند آنها باید بتوانند برای مدت طولانی از رنگ خود محافظت کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.