سنگ مرمریت چهرک که موجب تصادف زنجیره ای شد

تعداد بسیار کمی از سنگ ها به اندازه سنگ مرمریت چهرک کاربرد دارند به دلیل زیبایی در معماری و مجسمه سازی استفاده می شود به دلیل خواص شیمیایی آن در داروسازی و کشاورزی استفاده می شود.

به دلیل خواص نوری آن در لوازم آرایشی، رنگ و کاغذ استفاده می شود به این دلیل استفاده می شود که یک کالای کم هزینه و فراوان در سنگ خرد شده تهیه شده برای پروژه های ساختمانی است.

سنگ مرمر دارای خواص منحصر به فرد بسیاری است که آن را به سنگی با ارزش در بسیاری از صنایع مختلف تبدیل می کند عکس‌ها و شرح‌های زیر تنها چند مورد از کاربردهای متنوع آن را نشان می‌دهند.

بنای یادبود واشنگتن بین سال‌های 1848 و 1884 از سنگ مرمر ساخته شد کارهای اولیه بر روی این سازه با استفاده از سنگ مرمر معدنی واقع در نزدیکی تگزاس، مریلند انجام شد.

سنگ

این پروژه پس از آن به دلیل کمبود بودجه نزدیک به 30 سال به تعویق افتاد هنگامی که ساخت و ساز در سال 1876 از سر گرفته شد، سنگ مشابهی از معدن تگزاس در دسترس نبود، بنابراین از سنگ معدن شفیلد در نزدیکی شفیلد، ماساچوست استفاده شد.

معدن شفیلد در تحویل به موقع سنگ مشکل داشت و در سال 1880 قرارداد آنها لغو شد سپس یک قرارداد جدید به معدن کوکیزویل در نزدیکی بالتیمور، مریلند بسته شد که سنگ مرمر دولومیتی کمی تیره‌تر را تهیه کرد.

این منابع سنگی مختلف را می توان در بنای تاریخی همانطور که در عکس بالا نشان داده شده است مشاهده کرد عکس و حاشیه نویسی توسط سازمان زمین شناسی ایالات متحده.

بنای یادبود لینکلن بین سال های 1914 تا 1922 ساخته شد. بسیاری از سنگ های مختلف در این بنای یادبود استفاده شد.

دیوارهای تراس و پله های پایینی از گرانیت ماساچوست ساخته شده بودند پله های بالایی، ستون ها و نمای بیرونی با استفاده از سنگ مرمر کلرادو ساخته شده اند.

دیوارهای داخلی از سنگ آهک ایندیانا (که توسط بسیاری از معماران “مرمر ایندیانا” نامیده می شود) است.

کف با استفاده از سنگ مرمر صورتی از تنسی ساخته شده است و مجسمه لینکلن از یک سنگ مرمر سفید بسیار درخشان از جورجیا ساخته شده است.

هر نوع سنگ با توجه به خواص خود و تلاش برای استفاده از سنگ از بسیاری از نقاط ایالات متحده انتخاب شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.