شیشه دوجداره ساختمانی راه حل تامین انرژی در مریخ است

نوآوری‌ها در ساخت شیشه دوجداره ساختمانی اکنون مواد را به سطح بعدی می‌برد، زیرا پیشرفت‌های فناوری و روندهای موازی دیجیتالی‌سازی و نمایشگرها به ایجاد کاربردهای شیشه‌ای پویاتر کمک می‌کنند.

قدیمی ترین شواهد شیشه سازی به حدود 4000 سال پیش به بین النهرین باستان برمی گردد شیشه که «مهم‌ترین ماده بشریت» نامیده می‌شود.

در همه جا در محیط مدرن ما وجود دارد آسمان‌خراش‌ها را می‌پوشاند، نور را به خانه‌های ما می‌فرستد، بستری جدایی‌ناپذیر برای تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی فراهم می‌کند به‌عنوان لنزهایی که به ما کمک می‌کنند بهتر ببینیم، شیشه‌های جلوی خودروهایمان و کابل های فیبر نوری که دنیا را به هم متصل می کنند.

دهه های اخیر شاهد گسترش فناوری های جدید مبتنی بر شیشه مانند صفحه نمایش لمسی و شیشه انعطاف پذیر فوق العاده نازک برای جدیدترین دستگاه های تاشو بوده ایم.

شیشه

دو صنعتی که به سرعت شیشه های هوشمند را پذیرفته اند، معماری و ساختمان هستند در هر دو ساختمان مسکونی و تجاری، شیشه هوشمند قابل تنظیم مزایای متعددی را به همراه دارد.

کاهش اشعه ماوراء بنفش و نور خورشید به داخل ساختمان به خنک‌تر ماندن ساختمان کمک می‌کند و نیاز به تهویه مطبوع را کاهش می‌دهد و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش ردپای کربن می‌شود.

مسدود کردن تابش نور خورشید نه تنها باعث راحتی سرنشینان می شود بلکه آسیب طولانی مدت به مبلمان، پارچه و اشیاء را نیز کاهش می دهد.

به عنوان مثال، موزه‌ها از سانروف‌های شیشه‌ای هوشمند بهره می‌برند که نور طبیعی و روشن را برای تماشای آثار هنری فراهم می‌کنند و در عین حال مانع تابش خیره‌کننده و آسیب‌رسان به اشعه‌های فرابنفش می‌شوند.

علاوه بر پنجره‌ها و درهای بیرونی، شیشه‌های هوشمند را می‌توان برای درب‌ها و پارتیشن‌های داخلی نیز استفاده کرد تا حریم خصوصی را فراهم کند و فوراً فضا را تغییر دهد در حالی که ردپای کوچک‌تری نسبت به دیوارها اشغال می‌کند.

در صنعت حمل و نقل، بسیاری از تولیدکنندگان هوافضا، دریایی و خودرو نیز به سرعت شیشه های هوشمند را در هواپیماها، قایق ها و وسایل نقلیه وارد کرده اند.

شیشه جلو با رنگ قابل تنظیم می تواند به طور خودکار با شرایط نور محیط سازگار شود تا دید و ایمنی را بهبود بخشد پنجره ها و سانروف های گرماگیر نیاز به تهویه مطبوع و اجزای آن را کاهش می دهند و مصرف سوخت و آلایندگی را کاهش می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.