فردی با خوردن خیارشور درجه یک توانست 15 کیلو لاغر شود

خیارشور درجه یک میوه‌های کوتاه‌تر و زگیل‌دار تولید می‌کند که به‌طور متوسط حدود ۳ تا ۴ اینچ طول دارند آنها پوست نازکی دارند و معمولاً در یک انتها سبز تیره هستند و در انتهای دیگر به سبز روشن تغییر می کنند.

اگرچه خیار شور نامیده می شود، اما این نوع کوچک هنوز هم به صورت تازه از تاک خورده می شود.

مانند انواع برش، انواع ترشی نیز می توانند عادت بوته یا تاک داشته باشند، اگرچه انگورها به اندازه بسیاری از انواع برش رشد نمی کنند.

ارقامی که انگورهای کوتاه تری تولید می کنند یا عادت بوته ای بیشتری دارند در ظروف یا باغ های کوچکتر رشد می کنند.

خیار کربی یک رقم محبوب در گروه ترشی است و همچنین به صورت تازه مصرف می شود. خیارهای کربی حدود 6 اینچ طول دارند، پوست ناهمواری دارند و گوشتی سفت و ترد با طعم ملایم دارند آنها انتخاب های محبوبی برای تهیه ترشی هستند.

انواع ترشی زودتر از انواع برش آماده برداشت هستند با این حال، برداشت تنها برای یک یا دو هفته قبل از صرف گیاهان طول می کشد.

خیار

خیارهای بدون آروغ یک نوع انگور است که انگورهای کوتاه تری نسبت به برخی از انواع برش داده تولید می کند.

آنها برای از بین بردن تمام یا بیشتر کوکوربیتاسین، که ترکیبی است باعث تلخی خیار و سپس اثرات آروغ زدن می شود، پرورش داده شده اند.

گیاهان میوه‌های بلندی تولید می‌کنند که نازک‌تر از انواع برش استاندارد هستند و طعم ملایمی دارند بسته به رقم خاص، اندازه میوه ها از 8 تا 16 اینچ متغیر است انگورهای متوسط تقریباً 4 فوت طول دارند و برداشت بین 55 تا 60 روز انجام می شود.

خیارهای ایرانی و انگلیسی در دسته بی آروغ قرار می گیرند تفاوت اصلی این دو در اندازه میوه است ارقام ایرانی به طور متوسط حدود 6 اینچ طول دارند در حالی که ارقام انگلیسی به طور متوسط حدود 12 اینچ طول دارند.

هر دو رقم فارسی و انگلیسی دارای پوست سبز و نازک هستند و دانه ها آنقدر کوچک هستند که میوه ها تقریباً بدون دانه به نظر می رسند.

هر دو طعم ملایم و تقریباً شیرینی دارند. هر دو رقم تازه خورده شده خوشمزه هستند اما خیار ایرانی به خوبی ترشی کار می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.