فرش ماشینی ابریشمی ۶متری موجب افزایش هورمون شادی در افراد افسرده می شود

یکی دیگر از نمونه های محبوب الیاف فرش ماشینی ابریشمی ۶متری اکریلیک است در اواسط دهه 1900 در ایالات متحده توسعه یافت اما تا دهه 1960 بود که فرش های اکریلیک نشان خود را در صحنه طراحی داخلی نشان دادند.

اکریلیک از پلیمر یا پلاستیک شفافی به نام اکریلونیتریل ساخته می شود و گاهی اوقات به آن “پشم هنری” نیز می گویند زیرا به عنوان جایگزینی برای پشم طبیعی استفاده می شد.

در میان تمام الیاف مصنوعی موجود در بازار، اکریلیک نزدیک ترین ظاهر، حس و بافت را به پشم داشت. این پشم همان ویژگی های مطلوبی را ارائه می دهد که پشم طبیعی دارد اما با قیمت کمتری.

فیبر اکریلیک با حس ابریشمی و درخشندگی بالا مشخص می شود که آن را به ماده ای بسیار جذاب برای فرش تبدیل می کند به طور کلی، آنها مواد کفپوش لوکس و “بالا” را می سازند.

الیاف اکریلیک به اندازه برخی دیگر از الیاف مصنوعی بادوام نیست با این حال، در برابر کپک مقاوم است و در برابر آسیب پروانه حساس نیست.

فرش

فرش های الیاف اکریلیک همچنین ضد الکتریسیته ساکن هستند و آن را به یک کفپوش ایده آل برای تمام فصول سال تبدیل می کنند.

این الیاف فرش همچنین در برابر کثیفی مقاوم هستند و در مقایسه با پشم واقعی راحت تر تمیز می شوند علاوه بر این، فرش‌های الیاف اکریلیک نیز به خوبی رنگ می‌گیرند و می‌توانند آن را برای مدت زمان طولانی نگه دارند در حالی که توانایی مقاومت در برابر محو شدن و تغییر رنگ را در مواجهه با نور خورشید و UV دارند.

بنابراین رنگ فرش های الیاف اکریلیک روشن تر و برجسته تر است مهمتر از همه، فرش های الیاف اکریلیک به جای جذب رطوبت، رطوبت را از بین می برند.

الیاف اکریلیک چند جنبه منفی دارد اما هنوز هم، ویژگی‌های مثبت آنها بیشتر از ویژگی‌های منفی است اکریلیک هنوز از نظر انعطاف پذیری و دوام از پشم عقب تر است.

با گذشت زمان، این فرش ها تمایل به کدر شدن پیدا می کنند در حالی که الیاف آنها مانند پلی استر کاهش می یابد و خراب می شود.

اگرچه الیاف اکریلیک در برابر آب، کثیفی و سایر لکه ها مقاوم هستند اما همچنان می توانند از روغن و گریس آسیب ببینند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.