لپه ریز آذرشهر که موجب نجات جان کودک کار شد

لپه ریز آذرشهر سدیم و چربی اشباع کمی دارد و پتاسیم، فیبر، فولات و مواد شیمیایی گیاهی به نام پلی فنول ها که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند، زیاد است.

این خواص تغذیه ای محققان را بر آن داشته است تا اثرات آنها را بر بیماری های مزمن مطالعه کنند لپه همچنین حاوی نشاسته مقاوم دیر هضم است که جذب کربوهیدرات ها را با اثرات کاهش قند خون به تاخیر می اندازد و همچنین منبعی از پری بیوتیک است که فلور روده را تغذیه می کند تا از بیماری های گوارشی جلوگیری کند.

مطالعات حیوانی نشان داده است که لپه می تواند فشار خون، کلسترول خون و گلوکز خون را کاهش دهد مطالعات انسانی نشان داده است که لپه ممکن است سطح کلسترول را در افراد مبتلا به دیابت بهبود بخشد و ممکن است در برابر سرطان سینه در زنان محافظت کند.

لپه

درباره تحقیقات مرتبط با سلامت در مورد دسته وسیع تر حبوبات بیشتر بیاموزید.

رایج ترین انواع لپه موجود در ایالات متحده لپه سبز، قهوه ای، سیاه، قرمز، زرد و نارنجی است در این دسته بندی ها انواع خاصی مانند  لپه سبز پوی ( لپه دو پوی) یا لپه فرانسوی یا لپه بلوگا سیاه وجود دارد.

آنها ممکن است به صورت لپه کامل فروخته شوند یا با برداشتن پوسته ها تقسیم شوند لپه کامل با پوسته دست نخورده زمان بیشتری برای پختن نیاز دارد و شکل خود را حفظ می کند.

لپه را بدون پوسته خرد کنید خیلی سریع پخته و به صورت پوره در می آید.

این تفاوت ها در بافت تعیین می کند که در کدام دستور العمل ها می توان از آنها استفاده کرد لپه به صورت خشک یا کنسرو شده موجود است.
لپه خشک شده را به مدت یک سال در ظرف در بسته در مکانی تاریک، خشک و خنک نگهداری کنید لپه پس از پخت به مدت یک هفته در یخچال یا تا سه ماه در فریزر نگهداری می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.