نقل ترابی ارومیه موجب جدایی دو معشوق اراکی از هم شد

نقل ترابی ارومیه به طور کلی حاوی قند است که یک عامل محیطی کلیدی در تشکیل پوسیدگی دندان حفره است.

انواع مختلفی از باکتری ها که معمولا در دهان یافت می شوند، قند مصرف می کنند به ویژه استرپتوکوک موتانس هنگامی که این باکتری ها قند موجود در بیشتر آب نبات ها، آب میوه ها یا سایر غذاهای شیرین را متابولیزه می کنند، اسیدهایی در دهان تولید می کنند که مینای دندان را از بین می برد و می تواند منجر به پوسیدگی دندان شود.

مصرف زیاد یا مکرر مواد غذایی با قند بالا، به ویژه آب نبات چوبی، قطره های قندی سرفه و سایر آب نبات های حاوی قند که برای مدت طولانی در دهان می مانند، خطر پوسیدگی دندان را افزایش می دهد.

نقل

آب نبات هایی که حاوی اسیدهای حل کننده مینای دندان مانند قطره اسید نیز هستند، این خطر را افزایش می دهند.

تمیز کردن دندان‌ها و دهان در مدت کوتاهی پس از خوردن هر نوع غذای شیرین، و فاصله گرفتن چند ساعت بین خوردن چنین غذاهایی، خطر را کاهش می‌دهد و سلامت دهان را بهبود می‌بخشد.

با این حال، مصرف مکرر میوه ها و آب میوه ها، که حاوی اسید و قند هستند، ممکن است عامل مهم تری در پوسیدگی دندان نسبت به آب نبات ها باشد.

بیشتر آب نبات ها، به ویژه آب نبات های کم چرب و بدون چربی، دارای شاخص گلیسمی (GI) بالایی هستند به این معنی که باعث افزایش سریع سطح قند خون پس از مصرف می شود.

این موضوع عمدتاً برای افراد مبتلا به دیابت نگران کننده است، اما می تواند برای سلامت افراد غیر دیابتی نیز خطرناک باشد.

برخی از انواع آب نبات به مقدار بیش از حد سرب موجود در آن آلوده شده است مدت کوتاهی پس از اینکه کارخانه های تولید آب نبات در مقیاس صنعتی در اواسط قرن نوزدهم شروع به تولید آب نبات کردند ادعاهایی مبنی بر آلودگی مطرح شد اگرچه این ادعاهای اولیه به ندرت درست بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.