چگونه روغن کنجد درست کنیم؟

در حالی که برخی از روغن ها به تجهیزات خاصی برای استخراج نیاز دارند، برخی دیگر مانند روغن کنجد را می توان به راحتی از دانه ها در خانه استخراج کرد. روغن کنجد برای مدت طولانی در آشپزی و همچنین برای مراقبت از پوست و لوازم آرایشی استفاده می شده است. از مزایای سلامتی بسیاری برخوردار است.

روغن کنجد

برای تهیه روغن کنجد مراحل زیر را باید دنبال کنید

1- با تعیین مقدار دانه کنجد شروع کنید. 300 گرم دانه کنجد حدود 100 میلی لیتر روغن کنجد را تشکیل می دهد که روغن کنجد برای زانو درد مناسب است. ترجیحا کنجد تازه را انتخاب کنید.

2 – کنجد را در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد (ترموستات 6) برشته کنید. برای انجام این کار، دانه ها را روی یک ورقه پخت پخش کنید. سپس، ورقه پخت را در طبقه وسط فر قرار دهید. بعد از 5 دقیقه کنجدها را هم بزنید تا نسوزند. سپس آنها را 10 تا 15 دقیقه دیگر تفت دهید. به محض اینکه رنگ قهوه ای طلایی روشن به خود گرفتند آنها را از فر خارج کنید. اگر دانه‌های کنجد قهوه‌ای تیره شوند، بیش از حد برشته می‌شوند. در این صورت روغن کنجد خوبی تولید نخواهند کرد.

3 – کنجد برشته شده خود را در تابه بریزید. سپس روغن نباتی دلخواه را روی دانه ها بریزید. برای 1 حجم دانه کنجد باید 4 حجم روغن نباتی اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر از 300 گرم دانه کنجد استفاده می کنید، باید 1200 میلی لیتر (1.2 لیتر) روغن گیاهی اضافه کنید. می توانید از روغن بادام زمینی، روغن آفتابگردان یا روغن نارگیل استفاده کنید.

4- روغن و کنجد را حدود 5 دقیقه روی حرارت متوسط ​​روی اجاق گاز گرم کنید. گرما روغن بیشتری از دانه های کنجد استخراج می کند.

5- پس از گرم شدن روغن، حرارت را خاموش کرده و مخلوط را در مخلوط کن یا غذاساز بریزید. دانه های کنجد را با قدرت متوسط ​​مخلوط کنید تا همه به قطعات کوچک له شوند خریدار گیاهان دارویی به این موضوع بسیار اهمیت می دهند.

روغن کنجد

فروش عمده روغن کنجد

6- اگر از روغن بادام زمینی استفاده کردید، اجازه دهید این مخلوط به مدت 2 ساعت در مخلوط کن یا غذاساز بماند تا روغن کنجد از روغن بادام زمینی جدا شود. روغن کنجد به تدریج به سمت بالا می رود در حالی که روغن بادام زمینی به تدریج به پایین فرو می رود. بعد از 2 ساعت با ملاقه یا قاشق روغن کنجد را با احتیاط از سطح آن جدا کنید. روغن کنجد را در یک ظرف شیشه ای یا ظرف پلاستیکی بریزید.

۷- اگر از روغن آفتابگردان یا روغن نارگیل استفاده می‌کردید، مخلوط را با پارچه پنیر یا پارچه صاف کنید. روغن کنجد صاف شده را در یک ظرف شیشه ای یا ظرف پلاستیکی بریزید.

8- روغن کنجد خود را در یخچال نگهداری کنید تا ماندگاری آن حفظ شود. اگر در دمای اتاق نگهداری شود، روغن کنجد شما می تواند 6 تا 8 ماه بماند. از طرفی با گذاشتن آن در یخچال تا 2 سال می توانید آن را نگهداری کنید. اگر روغن بوی بد یا تلخی بدهد تاریخ مصرف آن تمام شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.