کاربرد کربنات کلسیم طیور در قدرت موتور سنگین

دریاچه ها با کربنات کلسیم طیور بسیار ریز پودر شده اسپری می شوند یکی دیگر از راه های موثر برای درمان این مشکل استفاده از سنگ آهک پودر شده در مناطق کاشته نشده نزدیک به منابع نهرهای منتهی به دریاچه ها است.

بسیاری از دریاچه ها به دلیل آلودگی هوا (باران اسیدی) بیش از حد اسیدی شده اند، به عنوان مثال در ایالات متحده، اسکاندیناوی و اسکاتلند.

سنگ آهک و اشکال مختلف آهک در مقادیر زیادی برای پاکسازی محیط با خنثی کردن اسیدها استفاده می شود به عنوان مثال، سنگ آهک و آهک زنده برای حذف دی اکسید گوگرد تولید شده در سوزاندن زغال سنگ در نیروگاه ها استفاده می شود.

حتی زغال سنگ “تمیز” می تواند حاوی حدود 1٪ گوگرد باشد.

پساب های گازی، گازهای دودکش، حاصل از سوزاندن زغال سنگ از طریق اسپری سنگ آهک بسیار ریز آسیاب شده یا آهک زنده معلق در آب عبور می کنند.

سولفیت کلسیم به دست آمده در پایه جاذب جمع می شود و هوای فشرده به داخل این باقیمانده دمیده می شود سولفیت کلسیم با هوا واکنش می دهد و سولفات کلسیم (گچ) را تشکیل می دهد که به عنوان مثال برای ساخت تخته گچ و سیمان استفاده می شود.

 کلسیم

کربنات کلسیم بسیار ریز و خالص به عنوان پرکننده در پلاستیک و کاغذ استفاده می شود پرکننده ماده ای است که حجم می دهد اما خواص ماده ای را که به آن اضافه می شود تغییر نمی دهد و همچنین بی اثر است.

کربنات کلسیم هنگامی که بسیار ریز خرد شود (کمتر از 2 میکرون) در رنگ ها استفاده می شود تا ظاهری مات داشته باشد.

سنگ آهک و آهک خرد شده در تمام اشکال آن برای خنثی کردن اسیدهای موجود در خاک و ایجاد شرایط بهینه خاک برای رشد محصول استفاده می شود.

آنها همچنین به تجزیه خاک رس همانطور که در بالا توضیح داده شد کمک می کنند، ساختار خاک را بهبود می بخشند، بنابراین زهکشی را بهبود می بخشند و فرسایش خاک را کاهش می دهند.

علاوه بر این، آنها منبعی از یون های کلسیم هستند که یک ماده مغذی مهم گیاهی هستند.

اطلاعات مربوط به تولید سالانه کربنات کلسیم به راحتی در دسترس نیست تقریباً 1 میلیارد تن از دو سنگ معدن اصلی آن، سنگ آهک و دولومیت، سالانه در ایالات متحده استخراج می شود.

با توجه به مقادیر نسبی آهکی که در کشورهای مختلف استفاده می شود تخمین استخراج کربنات کلسیم در سراسر جهان 15 میلیارد تن در سال است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.